Kezdőlap » Irodalomtudomány » Kodolányi János helye és szerepe a magyar irodalomban
Biernaczky Szilárd(szerk.): Kodolányi János helye és szerepe a magyar irodalomban
A Mundus Kiadó a Magyar írószövetséggel összefogva konferenciát rendezett Kodolányi János születésének (1999. március 13.) századik évfordulóján. A találkozóra szinte spontán lelkesedéssel gyűlt össze közel húsz előadó és egy előadóteremmé érdeklődő, hogy közösen meditáljanak egy hosszú időn át hallgatásra ítélt, utóbb ugyancsak kevés figyelemmel körülvett nagy jelentőségű író életművéről.
A konferencia foglalkozott a történeti és honfoglaláskori regényekkel. a Gilgames korát megidéző ókori tematikájú epikus alkotásokkal és a Jézus-regénnyel. Felmerültek úgynevezett „nehéz kérdések” is, mint Kodolányi és Móricz viszonya, vagy a „hírhedett mű", a Zárt Tárgyalás, sőt, az írói nyelvezet ügyéről is esett szó. De érintették az előadók az eurázsiai lélek értelmezésének, a kodolányijánosi mítosznak, az író folklorizmusának vagy a Válasz című folyóirattal való kapcsolatának témáját is.
Tüskés Tibor, Kabdebó Lóránt, Pomogáts Béla, Biernaczky Szilárd, Tornai József, Weber József, Albert Gábor, Ács Margit, Jókai Anna, ifj. Kodolányi János, Biernaczky János, Csűrös Miklós, Vigh Károly, Horányi Károly és Balogh Piroska azok, akik írásban megküldték dolgozataikat. Ők teszik lehetővé, hogy a konferencia tovább folytatódjék – író és olvasó végtelenített kézfogásaiban. (A szerk.)
Még nem érkezett hozzászólás. Legyen Ön az első, aki hozzászól! Írja meg kérdését, észrevételét! |
Legnépszerűbbek
(#A világirodalom remekei)