Kezdőlap » Növényvilág és kertészet » Gerbár József: A muskátli
Gerbár József: A muskátli
Dél-afrikai származása ellenére jellegzetesen magyar növény. Fogalma egybeforrott a magyar néphagyományokkal: Népdalok, díszítőmotívumok, parasztkertek őrzik múltját; parkjaink és modern házaink vöröslő balkonjai tovább élő kapcsolatait.
Az utóbbi évtized - Más dísznövényekhez hasonlóan - A muskátli termesztésében is rohamos fejlődést hozott. Nagyüzemi szaporítási módszerek, új fajták, gazdag színválasztékú fajtaváltozatok terjedtek el.
A könyvből megismerhetjük a muskátli botanikai leírását, termesztésének élettani feltételeit és eszközeit, a szaporítás, a termesztés kis- és nagyüzemi módszereit. Részletes leírást kapunk a muskátli betegségeiről, az ellenük való védekezés módjáról.
Gazdag képanyaga, olvasmányos stílusa azok számára is érdemessé teszi a könyv megvásárlását, akik csak néhány cserép muskátlit kívánnak tartani. A szerzővel együtt reméljük, hogy kiadásával hozzájárulunk e kedves virág népszerűségének növeléséhez, az új fajták minél szélesebb körű elterjedéséhez.
Még nem érkezett hozzászólás. Legyen Ön az első, aki hozzászól! Írja meg kérdését, észrevételét! |
Legnépszerűbbek